Treking utrka “Life on Mars” dobitnik je nagrade za najbolju outdoor turističku infrastrukturu.
Life on Mars Trail, projekt koji je započeo kao utrka i prerastao u novi turistički proizvod
Treking utrka “Life on Mars” dobitnik je nagrade za najbolju outdoor turističku infrastrukturu.
Toj činjenici može posvjedočiti osim više od 1300 sudionika koji su 30. ožujka 2019. sudjelovali u atraktivnoj trail&trekking utrci “Life on Mars” i nedavno održani 1. Outdoor Oscar, odnosno dodjela nagrada najboljim outdoor sportašima, projektima i manifestacijama u protekloj godini, prema izboru čitatelja najvećeg outdoor magazina u Hrvatskoj „People Outdoors“.
Life on Mars Trail, projekt koji je započeo kao utrka i prerastao u novi turistički proizvod, jedna je od najomiljenijih utrka u Hrvatskoj Treking ligi. Specifičnosti krajolika i prirodnih ljepota Metajne, kao i dijela grada Novalje koji sliči površini Marsa, čine ovu utrku jednom od najljepših i najintrigantnijih u Hrvatskoj. Zato ova utrka svake godine privlači sve više trkača iz cijelog svijeta.
Manifestacija se održava svake godine u organizaciji Turističke zajednice grada Novalje i Šimuna Cimermana osnivača Treking lige koji je prije 15 godina uveo outdoor scenu u Hrvatsku.
Koncept utrke nudi za svakoga ponešto, a obuhvaća tri kategorije Light, Active i Challenger kategorija ovisno o fizičkoj spremnosti. Svaka kategorija ima svoje pobjednike, najbrže i najspremnije za zahtjevnosti određenih staza.
Trči se na stazama 7, 14, 23 km, a osim iz Hrvatske i iz susjednih zemalja, sudjeluju i trkači iz Amerike, Španjolske, Njemačke, Slovenije, Austrije i Italije!
Trčanje i hodanje krševitim pejzažima koji slove za najljepše predjele grada Novalje i naselja Metajne, poput plaža Ručice, Beriknice i Maline, odlična je vikend ideja za ljubitelje adrenalina, koje će veseliti činjenica da je 14-kilometarska staza u Metajni odnedavno u potpunosti označena i otvorena tijekom cijele godine, a u izradi su karta i mobilna aplikacija koje će ljubiteljima aktivnog odmora uvelike olakšati kretanje.
Više :OVDJE
Life on Mars“ postao je prepoznatljiv predsezonski turistički proizvod u Novalji i na otoku Pagu.
Četvrto ovogodišnje izdanje Life on Mars traila održava se 28. ožujka.
