Ivan Jug osvojio treće mjesto na Balkan Sommelier Challenge 2022
Pobijedio Cipranin Sotiris Neophytidis
Izvor i foto. Turizmoteka/sommelier.hr
Na drugom balkanskom sommelierskom natjecanju, Balkan Sommelier Challenge, koje je od 27. do 29. studenog održano u beogradskom hotelu Hyatt Regency sudjelovalo je 28 sommeliera pristiglih iz trinaest zemalja jugoistočne Europe. Pored njih na prvenstvu su se natjecali i kolege sommelieri iz devet zemalja: Švedske, Njemačke, Poljske, Austrije, Francuske, Finske, Estonije, Norveške i Danske. Hrvatsku su predstavljali Ivan Jug i Josip Orišković, prvo i drugoplasirani na prošlogodišnjem državnom prvenstvu.
U finalu je , drugo mjesto je osvojio 32-godišnji Mađar Sebastian Giraldo Makovjev, a trećeplasirani je naš Ivan Jug.
