Svečano otvorenje 55. Trogirskog kulturnog ljeta
Trogir. petak, 4. srpnja 2025. godine
Turistička zajednica grada Trogira poziva Vas na svečano otvorenje 55. Trogirskog kulturnog ljeta koje će se održati u petak, 4. srpnja 2025. godine, s početkom u 21:30 sati na Trgu Ivana Pavla II.
Ovogodišnje otvorenje posvećeno je velikom jubileju – 200. obljetnici Narodne glazbe Trogir. Tim povodom, u središtu povijesne jezgre grada, bit će upriličen svečani koncert pod nazivom „Naših prvih 200 godin“, koji će objediniti glazbu, tradiciju i suvremeni scenski izričaj.
Na pozornici će, uz domaćine – Narodnu glazbu Trogir, nastupiti i pjevačko društvo Kolo iz Šibenika, stvarajući jedinstvenu glazbenu večer u čast bogate baštine Trogira i njegovih glazbenika, ali i njihovih prijatelja i glazbenih suradnika. Publika će imati priliku uživati u raznolikom programu koji uključuje prepoznatljive skladbe poput „Našeg malog mista“, tematsku glazbu iz „Pirata s Kariba“, ali i koncertna djela poput „Carmina Burane“.
U suradnji s lokalnim partnerima, pripremljena je produkcija koja, osim glazbenih izvedbi, uključuje i pažljivo osmišljene vizualne i tehničke elemente te posebne scenske sadržaje koji će dodatno obogatiti doživljaj večeri.
Cjelokupan program slavi bogatu tradiciju našeg grada i Glazbe.
Ovaj važan kulturni događaj simbolično i svečano otvara ljetnu sezonu u Trogiru, a ujedno odaje počast dugoj i ponosnoj tradiciji glazbenog stvaralaštva u gradu.
S poštovanjem,
Turistička zajednica grada Trogira